Обрати сторінку

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ  ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ                                       у СЗШ № 42 м. Львова

  • Гідно носи звання здобувача освіти СЗШ № 42 м.Львова, дорожи честю свого закладу.
  • Будь патріотом незалежної України. Май почуття національної гідності, шануй державні та національні символи й свята, поважай націю, серед якої ти живеш, її культуру та історію.
  • Сумлінно та наполегливо оволодівай знаннями для того, щоб стати освіченим і культурним громадянином держави.
  • Цінуй свою національну та особисту гідність, совість, честь.
  1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1.1. Приходити до закладу освіти за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході в заклад дотримуйся правил ввічливості, не штовхайся, не поспішай випередити усіх.

1.2. Якщо поряд є вчитель або молодші школярі, необхідно пропустити їх, а потім йти самому. Хлопці пропускають уперед дівчат.

1.3. У разі пропуску навчальних занять здобувачі освіти  повинні надати класному керівнику довідку від лікаря або заяву від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях (1, 2 дні – записка від батьків, 3 і більше довідка від лікаря). 

Пропускати заняття без поважних причин забороняється. Пропуском без поважних причин вважається не підтверджена довідкою (чи в іншій письмовій формі) відсутність на уроках.

1.4. Категорично забороняється:

 приносити до закладу  та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети, хімічні та інші речовини, пристрої, що загрожують здоров’ю;

– приносити та вживати спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути;

– мати при собі газові балончики, петарди, сірники, запальнички, колючі та ріжучі предмети;

– розпалювати багаття на території закладу;

– приводити друзів з інших закладів освіти на шкільні вечірки, будь-які інші заходи.

1.5. Під час освітнього процесу забороняється:

– виходити за межі  території закладу без дозволу класного керівника, вчителя або адміністрації закладу;

– без дозволу брати особисті речі інших учнів (одяг, шкільне приладдя, зошити, підручники тощо).

1.6. Здобувачі освіти зобов’язані (ст.53 Закону України «Про освіту»):

– виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

– поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

– відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

– дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);

– повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

1.7. Здобувачі освіти повинні приносити необхідні навчальні приладдя (книги, зошити, щоденник тощо). Приходить до закладу  з підготовленим домашнім завданням з предметів згідно розкладу уроків. Пропуски уроків з будь-яких причин не є підставою для невиконання завдань (виняток – один навчальний день одразу після тривалої хвороби, перебування в лікарні). Здобувачі освіти зобов’язані старанно вчитися, зразково поводитись, брати участь у громадському житті та суспільно – корисній праці, виконувати правила поведінки для загальних приміщень закладу, правила поведінки в кабінетах, спортивних залах, майстернях, їдальні та інших навчальних приміщеннях закладу.

1.8. Здобувачі освіти повинні проявляти повагу до старших, піклуватися про молодших.

1.9. Здобувачі освіти повинні вітатися з робітниками закладу, батьками та іншими дорослими.

1.10. У приміщенні закладу треба дотримуватися порядку, дбати про чистоту.

1.11. Поза закладом здобувачі освіти поводяться так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.

1.12. Здобувачі освіти повинні берегти майно закладу, акуратно ставитися як до власного, так і до чужого майна. Якщо здобувачі освіти заподіяли закладу збитків, то вони відшкодовуються за рахунок батьків або осіб, що їх замінюють.

1.13. Здобувачі освіти відповідають за збереження підручників, книжок, отриманих у бібліотеці, та обладнання, яке використовується на уроках. Втрата або псування майна закладу з боку здобувачів освіти компенсується їхніми батьками.

1.14. Здобувачі освіти не мають права знаходитися в приміщенні закладу після закінчення освітнього процесу або позаурочних заходів без дозволу педагогічних працівників закладу.

  1. ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

2.1 Зовнішні вигляд є «візитною карткою» кожної людини. Здобувачі освіти повинні з’являтися в акуратному, діловому  за стилем одязі, у  якому зручно під час занять та на перервах. Одяг та аксесуари не повинні заважати іншим.

2.2 Зачіска повинна бути охайною.

2.3 Здобувачі освіти повинні мати відповідний одяг на уроках хімії, фізичної культури й заняттях у шкільних майстернях.

2.4 Заборонено носити шорти, брюки «під рвані», декольтовані блузи, міні-спідниці; жувати гумку під час уроку та демонструвати з нею неприємні для інших дії; користуватися мобільним телефоном на уроках; спілкуватися через увесь коридор та некоректно проявляти емоції, використовувати ненормативну лексику.

  1. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС УРОКІВ

3.1. Після першого дзвоника зайняти своє місце в класі, утримувати його в чистоті.

3.2. Приготувати все необхідне до уроку на перерві: підручники, зошити, щоденник та інші навчальні приладдя.

3.3. Коли вчитель входить до класу, мовчки підвестися, привітатися з ним, сідати тільки після дозволу вчителя. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

3.4. Входити в клас і виходити з класу (кабінету, спортивної зали, іншого навчального приміщення) можна тільки з дозволу вчителя.

3.5. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Час, відведений для уроку, повинен використовуватися здобувачами освіти тільки для навчальних цілей.

3.6. Виходити відповідати із щоденником.

3.7. Якщо здобувач освіти  хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Не можна виправляти відповіді здобувачів освіти без дозволу вчителя, підказувати.

3.8.  Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу  у вчителя.

3.9. Коли вчитель оголосить про закінчення заняття, здобувачі освіти повинні спокійно вийти з  класної кімнати.

3.10. Під час уроку необхідно дотримуватися порядку, не залишати після себе сміття.

3.11. Здобувачі освіти не можуть користуватися  під час занять мобільними телефонами та іншими гаджетами. Використані під час занять вказані предмети підлягають вилученню до кінця уроку.

3.12. Здобувачі освіти, які з’явилися в аудиторію після дзвоника, зобов’язані подати щоденник вчителю для відповідної помітки.

3.13Здобувачі освіти зобов’язані постійно мати при собі щоденник, подавати його на першу вимогу адміністрації, вчителя, класного керівника.

3.14. Будь-які записи в щоденниках здобувачів освіти повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки здобувачі освіти ставлять свій підпис у щоденнику.

3.15. Щоденник є офіційним документом здобувача освіти, підробка записів, псування  або його втрата призводить до оголошення догани.

3.16. Використання харчових продуктів і жувальної гумки під час уроків заборонено.

  1. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

4.1. У класі під час  перерви здобувачі освіти  можуть залишатися лише в присутності класного керівника або вчителя.

4.2. Здобувачі освіти  повинні виконувати розпорядження вчителів, чергових, та  інших працівників закладу.

4.3. Під час перерви здобувачі освіти зобов’язані:

– навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

– рухаючись коридорами та сходами, триматися праворуч;

– дотримуватись правил особистої безпеки та безпеки оточуючих;

– їжу та гарячі напої вживати тільки в приміщені їдальні. Їсти на ходу не можна.

4.4. Під час перерв забороняється:

– бігати сходами, коридорами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

– штовхати один одного, кидатися будь-якими предметами,  застосовувати фізичну силу для вирішення   будь-якої   проблеми, підставляти ноги, з’їжджати поручнями;

– вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, кричатизаважати відпочивати іншим;

– виконувати вправи на спортивних знаряддях, що розташовані на спортивному майданчику школи;

– самостійно відкривати вікна в класах та виглядати з них;

– стрибати з ганку школи;

– виходити за межі території закладу;

– у зимовий період та під час негоди виходити на ганок школи.

4.5. Суворо забороняється  палити, використовувати вейп, електронні цигарки та вживати наркотичні  речовини в закладі та на його території.

4.6. Після першого дзвоника на урок не затримуватися в коридорі.

  1. ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ,  ЗНАХОДЯЧИСЬ В ЇДАЛЬНІ:

 5.1. Підкоряються вимогам чергового вчителя і працівників їдальні.

 5.2. Не порушують дисципліну.

 5.3. Дотримуються черги.

 5.4. Проявляють увагу й обережність, отримуючи та вживаючи  їжу.

 5.5. Після вживання їжі прибирають за собою столовий  посуд.

  1. ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ ПОВИННІ

6.1. Забрати одяг, акуратно вдягнутися й залишити заклад протягом 20 хвилин.

6.2. Черговий наводить порядок  у  класній кімнаті.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

7.1. У випадку аварійних  ситуацій: пожежі, виявленні отруйних, шкідливих речовин та вибухонебезпечних предметів здобувачі освіти під керівництвом учителів, класного керівника, інших працівників закладу організовано виходять у безпечне місце згідно плану евакуації.

7.2. Якщо трапився  нещасний  випадок  зі здобувачем освіти, свідки події повідомляють про це вчителя, класного керівника, директора або заступників директора.